Centrum je od 3.1.2013 přemístěno do nových krásných prostor
v Jiráskově ulici č.p. 21 v Pardubicích

RODINNÉ KONSTELACE

18. března 2008 v 0:55 | Lenka |  Rodinné konstelace
Rodinné konstelace je hromadná terapie, kterou v 60. letech v Německu vyvinul a nadále s velkými úspěchy používá a rozšiřuje i do řad lékařů, psychologů a psychoterapeutů Berth Hellinger. Díky její úspěšnosti a jednoduchosti se stala rozšířenou metodou mezi předními psychoterapeuty nejen v Německu, USA, Maďarsku, ale i u nás.

Metodika rodinných konstelací je postavena na znalosti řádu lásky, který není vidět. K tomuto řádu jsme nedostali žádná pevná pravidla, ale jeho porušení znamená mnoho nepříjemných situací v našem životě i v životě budoucích generací.
Je známo, že díky buněčné paměti se nevyřešené stresy a energetická disbalance přenášejí - dědí na další generace, tak jako barva očí, barva vlasů nebo dispozice k určitému druhu postavy.
Velmi často se stává, že toto rodinné zatížení, o kterém většinou nemáme ani potuchy, se nám negativně promítá do našeho vlastního života a my jakoby stále opakujeme stejné chyby - opakované problémy v partnerských či pracovních vztazích, zdravotní či psychické problémy, výchovné problémy s dětmi, nemožnost otěhotnět nebo donosit dítě...
Rodinné konstelace jsou terapeutickou metodou, která odhaluje tyto nevědomé vlivy v našich rodinách.
Díky rodinným konstelacím se vnáší světlo na vazby, které často zásadním způsobem ovlivňují náš osud, aniž bychom o nich měli sebemenší tušení.
Rodinné konstelace tak pomáhají odlišit naše vlastní životní témata od těch, která nevědomě přebíráme od našich předků.

V dnešní době je možná účast na rodinných konstelacích formou jednodenních i vícedenních seminářů.
Tento seminář vám otevře nové možnosti, jak obnovit v rodině lásku, úctu a porozumění.
Rodinné konstelace vám umožní nahlédnout do hloubky mezilidských vztahů a harmonizovat je.
Mnohdy se vám podaří zjistit, že věci či situace jsou zcela odlišné, než se vám na první pohled zdá.
Rodinné konstelace také účinně pomáhají vyrovnat se s těžkými nebo i tragickými osudy v rodinách.
Díky rodinným konstelacím se tak každému členu rodiny navrací jeho místo a úcta, které mu v jeho rodinném systému náleží.
Pokud máte zapotřebí řešit situaci v rodině, která se pro vás stává nevyhovující, není zapotřebí nutit celou rodinu a vaše předky jít na seminář.
Zástupce za určité osoby si vybíráte z ostatních členů semináře a úkolem dobrého terapeuta je vyladit energie v systému tak, aby byla obnovena chybějící harmonie pro všechny členy tohoto systému.
Sami zjistíte, že pokud jste obsazeni do pozic někoho druhého, nikdy tuto pozici nezastáváte náhodou. Budete mít možnost v ní cítit a pochopit hodně svých pocitů a emocí.
Rodinné konstelace mají příznivý vliv na každého účastníka bez ohledu na jeho dosavadní znalosti či zkušenosti.
Vždy se odehrává něco, co můžeme spatřit a pochopit ve svém životním vzorci.
Jako u všech technik zasahujících do psychiky a podvědomí lidí, také u rodinných konstelací doporučuji velmi opatrný výběr vašeho terapeuta!
Vámi vybraný lektor by měl mít osvědčení pro tuto praxi a zkušenosti s prací s lidmi.
Můžete dát na kladné doporučení druhých lidí, ale velkou pozornost věnujte opět své intuici!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 svetloslav svetloslav | E-mail | 24. února 2009 v 6:51 | Reagovat

zdravím....

zkuste si udělat "imaginární" konstelace...:-)

Dělám to takto: ...tíží mne už dlouho nějaká otázka-nemám jasno..chybí mi vhled..pak tvořím takto: sedím např. na lavičce a pozoruji lidi- "otisknu" do každého z nich (jen na pár) okamžiků konkrétní "psychoenergetické vzory" a pak se otevřu všemu , co ti lidé udělají...Vnímám a prociťuji každé jejich slovo, jejich pohled pohyb, pocit...Tedy vlastně si promítnu na nějaký čas své nevědomí do okolí a pozoruji ho vně sebe...Vždyť , kdo ví nejvíce o nás samotných jen my sami! Moje zkušenost s psychology a "rádci" (duchaři, kartáři..atp)- žádný z nich nebyl duševně,tak průzračně čistý, aby si nepromítal své vzorce chování do svých klientů.

Skrze poctivou a upřímnou meditací "Kdo jsem?" nacházím odpovědi...Nebojme se smrti..smrti v Chaosu..Ta doba nastává...

zatím vše...

RSC

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama