Centrum je od 3.1.2013 přemístěno do nových krásných prostor
v Jiráskově ulici č.p. 21 v Pardubicích

REIKI

18. března 2008 v 0:21 | Lenka |  Reiki
REIKI
Působí na tělesné, duševní a mentální úrovni.
Rei - v překladu znamená vesmírný, životadárný
Ki - znamená energii
S reiki se můžeme naučit hodně o cestě léčení a o smyslu nemoci, neboť žádná nemoc ani bolest do Vašeho života nepřichází náhodou!

Reiki
není naše osobní síla ani schopnost, je to vesmírná energie, která podporuje léčebný proces a aktivuje samoléčebný mechanismus člověka. Zvyšuje energii, zmírňuje bolest, umožňuje hlubokou relaxaci, navozuje pocit harmonie a též zlepšuje mimosmyslové vnímání.
Reiki energii
může přijímat každý, ale předávat ji může pouze člověk zasvěcený do určitého stupně reiki od reiki Mistra.
Reiki je vhodnou doplňkovou terapií k lékařské péči.
Je nezbytná v řadách fyzioterapeutů, masérů, zdravotních sester, lékařů, ale i kosmetiček a kadeřnic. Zkrátka všech profesí pracujících s lidmi.
Reiki energie je skutečná a člověk pracující s reiki vnímá její fyzickou přítomnost.
Zasvěcení do reiki je silný zážitek a práce s touto energií Vám velmi pomůže na cestě Vašeho duchovního růstu a může pozitivně změnit Váš život.
Reiki dle Dr. Mikao Usui, kterou dále vyučovala Hawayo Takata, je rozdělena do 3 úrovní:
1. stupeň je kontaktní,
vytvoří v zasvěceném "kanál" pro reiki energii, jakmile je tento "kanál" vyladěn, léčivá energie začne procházet tělem zasvěceného a může ji pomocí rukou předávat dál.
2. stupeň je bezkontaktní,
umožňuje používat reiki bez ohledu na vzdálenost a čas.
3. stupeň je mistrovský
umožňuje zasvěcenému používat mistrovský symbol a dále pracovat s touto energii.
Reiki zasvěcení je provedeno doživotně!
Každá úroveň reiki vyžaduje práci s energetickým systémem člověka a každý člověk potřebuje různě dlouhý čas mezi jednotlivými reiki stupni.
Dále je velmi důležitý výběr reiki Mistra - reiki učitele, který Vás bude na této cestě duchovního růstu provázet a umožní Vám zasvěcení.
Při výběru jsou důležité praktické zkušenosti s léčením od konkrétního reiki Mistra a nepostradatelná je zde i Vaše intuice.
REIKI PRVNÍHO STUPNĚ
Schopnost využívat Reiki prvního stupně je předána studentovi zasvěcením. Zasvěcení (iniciaci) provádí Mistr Reiki.
Některé reiki školy mají několik úrovní reiki Mistra. Zde pod pojmem Mistr Reiki je míněn člověk, který je zasvěcen nejen na mistrovskou energii, ale který je oprávněn provádět zasvěcení studentů do všech úrovní.
Během zasvěcení prvního stupně reiki probíhá především naladění čaker a energetických drah studenta tak, aby byly optimálně přizpůsobeny proudění reiki energie.
Účinek zasvěcení se promítá do hlubokých energetických rovin a odstraňuje bloky, které zabraňují spojení s vesmírnou životní energií.
Při zasvěcení do prvního stupně probíhá vyladění čtyř horních čaker.
Zasvěcení reiki Mistrem je provedeno prostřednictvím sedmé - korunní čakry.
K dalšímu vyladění dochází v šesté čakře - tj. čakra třetího oka, která je centrem intuice a vyššího vědomí.
Pátá - krční čakra je centrum pro komunikaci.
Čtvrtou vyladěnou čakrou je srdeční čakra , centrum lásky. Toto centrum nám pomáhá k bezpodmínečné lásce a proudění energie do dlaní a ven z těla.
Vyladěním horních čtyř čaker začíná samoočistný proces v těle, který působí ve všech fyzických, emočních a dalších energetických úrovních.
Díky zasvěcení do reiki je vytvořena ochrana, která zabraňuje přenosu osobní energie zasvěceného - reikisty na reikovaného a naopak!
Jinými slovy to znamená, že nepředáváte nic negativního ze sebe člověku, kterého ošetřujete reiki energií a zároveň Vám nehrozí přenos negativních energií (nemocí, či bolestí) na sebe.
Reiki energii prvního stupně může student využít přikládáním rukou na sebe nebo na ostatní lidi.
Reiki energie velice pozitivně působí na zvířátka, rostliny, minerály a jiné objekty našeho světa.
REIKI DRUHÉHO STUPNĚ
Zasvěcení do druhého stupně reiki probíhá po absolvování prvního stupně a doba mezi zasvěcením je velice individuální.
Je potřeba, aby měl uchazeč již dobré zkušenosti s použitím reiki energie na sobě i svých blízkých, přátelích a ostatních lidech.
Po zasvěcení do prvního stupně je aktivován kanál pro reiki energii a probíhají zde významné růstové procesy, tělo se pročišťuje ve všech rovinách a nastává hluboké uvědomování. Proto je potřeba nechat tyto procesy proběhnout v klidu a člověk sám pozná, kdy je připraven na zasvěcení druhého stupně reiki.
Na základě zkušeností se jeví vhodný odstup mezi zasvěcením minimálně 2 - 3 měsíce.
Při zasvěcení druhého stupně se předávají tři symboly, které slouží především jako aktivátor pro přenos a léčení na dálku a libovolný přenos energie v čase.
To znamená, že nepotřebujete fyzickou účast ošetřovaného. Energii můžete také posílat k příčinám problému - zpětně nebo ji můžete posílat na akce, které Vás teprve čekají (zkoušky, vystoupení, pracovní jednání …).
Doba doplnění energie do celého těla se oproti prvnímu stupni díky použití symbolů zkrátí z 60 - 90 minut na 10 - 20 minut a má další výhody dálkové terapie.
Pokud pracujete s reiki energií druhého stupně, měli byste mít velikou zodpovědnost z hlediska vesmírných zákonitostí, neboť již máte k dispozici nepřeberné množství variací práce s jemnohmotnými energiemi.
REIKI TŘETÍHO STUPNĚ
Některé reiki školy rozdělují zasvěcení do reiki třetího stupně na několik dalších stupňů.
Titul Velmistr ( Velký Mistr Reiki ) může používat Mistr Reiki, který provádí výuku a zasvěcování Mistrů Reiki.
Aby se student mohl stát Mistrem Reiki, musí řadu let pracovat s reiki energií a některé školy požadují minimální věk adepta.
Stát se Reiki Mistrem je závažný životní krok a každý adept by k němu měl přistupovat velmi zodpovědně.
Je potřeba naučit se vyrovnávat s novou životní realitou. Problémy z minulosti, které nebyl schopen řešit dříve, vyvstanou novému mistrovi po zasvěcení do třetího stupně častěji a s mnohem větší intenzitou.
Při zasvěcení do třetího A stupně - je provedeno zasvěcení do čtvrtého - mistrovského symbolu, kdy je možno aktivovat a pociťovat silné a vysoké vibrace tohoto symbolu.
Při zasvěcení třetího B stupně - je předáno umění zasvěcovat další studenty do jednotlivých stupňů reiki.
Nový mistr reiki by měl též pracovat několik let s mistrovskou energií, než zasvětí nového adepta na reiki mistra.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 svetloslav svetloslav | E-mail | 24. února 2009 v 6:54 | Reagovat

ahoj...

a energii shinki znáš...? A učitele,kteří ji učí...

"omnia sponte fluant, absit violentia rebus"

2 jj jj | 24. února 2009 v 22:46 | Reagovat

Lence byl vzkaz a dotaz předán... a pro ty, kdož nebyli obdařeni klasickým vzděláním, překlad Svetloslavova komentáře: Nechť vše plyne samo a bez násilného působení...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama